cicekpostasi
Arananlar: Orkide , Gül , Papatya , Teraryum , Lilyum, Saksı çiçeği
üye girişi
Üye girişi
üye ol
Üye ol
sipariş takip
Sipariş takip

Ataşehir çiçek siparişi - online çiçek gönder

ATAŞEHİR ÇİÇEK SİPARİŞİ ;Çiçek postası ataşehir sayfasına hoş geldiniz ataşehir istanbul'un yeni ancak nüfus açısından en kalabalık ilçelerinin başında geliyor demografik yapısı daha kozmopolit insan nüfusuna ev sahipliği ile önemli bir ilçemizdir

çiçek postası olarak atşehire uygun tasarımları benzersiz ürün çeşitliliği ile siz çiçek severleri sevdiklerinizin yanında en güzel şekilde temsil etmek adın 7/24 çalışıyor ister telefonda çiçek siparişi oluşturun ister web üzerin 7/24 çiçek siparişi oluşturun bizler sadece bir tık kadar yakınız tüm ataşehir çiçek siparişi ve teslimatlarınız cicekpostasi.com garantisindedir.


ATAŞEHİR ÇİÇEK GÖNDER ;Amacımız mevsimin sadece en güzel ve en taze kesme çiçeklerini sizlerle buluşturmaktır. Çiçeklerin sizinle olabildiğince uzun süre dayanması için tarladan taze olarak evinize gönderilir ve temizlenir ve vazoya hazır hale getirilir. Ekibimiz her hafta toptancı pazarından kaliteli çiçekler seçiyor ve birbirinden şık çiçek kompozisyonlarını bir araya getiriyor Sizi çiçeklerimizin tazeliğine ikna etmek için 7 günlük tazelik garantimizi veriyoruz Hemen şimdi ATAŞEHİR çiçek ATAŞEHİR çiçek teslimatını deneyin ve önemli kişilere güzel çiçek selamları gönderin veya kendinizi şımartın.


Ataşehire komşu ilçelerimiz ;

 • Kadıköy çiçek siparişi

 • Üsküdar çiçek siparişi

 • Ümraniye çiçek siparişi

 • Sancaktepe çiçek siparişi

 • Maltepe çiçek siparişi


 • Ataşehir çiçekçiler - Ataşehir çiçek yollama- Ataşehir çiçek yolla - Ataşehir çiçekçi

  Faydalı bilgiler
  Önemli
  Doğa
  Kurumsal
  Guruplarımız
  Türkiyenin en kapsamlı çiçekçi mağazasına hoş geldiniz tüm dünya üzerinde bulunan etkin dağıtım ağımız ile siz değerli çiçek severlere her zaman en iyi hizmeti vermekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.. 7/24 dünyanın her yerine çiçek siparişi verebilirsiniz tüm çiçek siparişleriniz çiçek postası garantisi ile teslim edilmektedir avantajlarımızdan yararlanmak isterseniz üyelik sistemimizden faydalanabilirsiniz indirimlerimizi ve teslimat sonrası siparişlerinizi çok daha kolay takip edebilirsiniz

  ÇİÇEK

  Çiçek doğada bulunan bitkilerin üreme organlarıdır.
  Güzel kokuları ile böcekleri cezp ederek kendilerine çeker ve tozlaşma ile üremenin oluşmasını sağlarlar Neredeyse her bitkinin bir çeşit çiçeği vardır.
  Böceklerin veya rüzgarın, doğal olayların yardımıyla, bu çiçekler doğaya yayılır ve üreme sağlanır.

  Bitkilerin nesillerini devam ettirmesi için gereken üreme organı olan çiçekler aynı zamanda insanların hayatında da önemli bir yere sahiptir İnsanlar da duygularını ifade etmek için çiçekleri kullanırlar çoğunlukla.
  Dünya üzerinde yaklaşık olarak 400.000 milyon çiçek türü tanımlanabilmiştir ve bu rakam sürekli artmaktadır. Bunlardan, insanlar arasından en çok rağbet gören çiçek türleri, neredeyse tüm çiçekçilerde bulunabilen, gül, papatya, orkide, yasemin, zambak, sümbül, lale, menekşe, gelincik gibi çiçeklerdir.
  Bu çiçekler aynı zamanda insanların birbirlerine iyi niyet ve duygularını gösterebileceği bir araç olarak da kullanılmaktadır.

  Örneğin gülün, renklerine göre halk arasında bir çok anlam ifade ettiği kabul edilmiştir. Örnek olarak kırmızı gül sevgi ve aşkı belirtirken, beyaz gül ise saflığı, sarı gül de ayrılığı temsil etmektedir.
  Genelde hasta ziyaretine giderken bir buket çiçek almak, kutlamalara çelenk şeklinde çiçekler göndermek suretiyle insanlar çiçekleri kullanmaktadırlar.
  Ayrıca çiçekler, bulunulan ortamı güzelleştiren hatta güzel kokmalarını sağlayan bitkilerdir.
  İnsanlar evlerinin bahçelerinde çiçek yetiştirirler.
  Bunun sebebi güzel bir bahçesinin olmasını sağlamak ve evinden duyduğu mutluluğu ve iç huzurunu arttırmaktır. Çünkü insan evinin bahçesine çıktığında rahatlamak ve daha mutlu olmak ister.

  Aynı zamanda evin içinde de çiçek yetiştirilebilir. Bu da evin çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.Çiçeklerin afrodizyak etkileri vardır Bu etki insanların daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle çiçekler insanları hem içsel olarak hem de görüntü olarak mutlu hissettirirler.
  Çiçekler fotosentez ile ortama oksijen yayarlar.
  Bu nedenle güneş ışığına muhtaçtırlar. Güneş görmeyen yerde çiçekler yaşayamazlar ve çok daha çabuk solarlar. Gündüzleri, ortamdaki karbondioksiti alıp fotosentez sonucu oksijen veren çiçekler, ortamdaki oksijen miktarını arttırdıkları için insanlarda ferahlama ve rahatlama sağlarlar. Ancak unutulmaması gereken çok önemli bir nokta ise, çiçeklerin geceleri, fotosentezin tersi olarak solunum yapmaları yani oksijen alıp karbondioksit vermeleridir.

  Bu nedenle geceleri, çiçeklerin bulunduğu ortamlarda oksijen miktarı azalır. Geceleri, çiçeklerin bulunduğu ortamlarda uyumamak gerekir ki eğer uyunursa insan kalktığında kendini çok yorgun hissedebilir.Çiçekler güneş ışığı gibi, toprağa da muhtaçtırlar.

  Çünkü topraktan yaşaması için gerekli olan vitamin ve mineralleri kökleri vasıtasıyla alırlar.
  Çiçekler topraktan ayrılırsa çabucak solarlar. Beslenemeyen her canlının öleceği gibi, çiçekler de solar, sertleşir ve ölürler. Bu nedenle topraktan ayrılan çiçeklerin ömrü kısadır.
  Çiçeklerin, topraktan ayrıldıktan sonra ömrünü uzatmak için suyuna tuz atmak, buzdolabına koymak vb.. yöntemler kullanılmaktadır.
  Tabi ki bazı kimyasallar da çiçeklerin ömürlerini bu noktada uzatabilmektedirler.
  Ancak çiçekler en güzel kokularını ve görüntülerini koparılmadan önce, doğal ortamlarında vermektedirler.