cicekpostasi
Arananlar: Orkide , Gül , Papatya , Teraryum , Lilyum, Saksı çiçeği
üye girişi
Üye girişi
üye ol
Üye ol
sipariş takip
Sipariş takip

Sık sorulan sorular çiçek siparişi - online çiçek gönder

SIK SORULAN SORULAR

Bu Gördüğüm Resimdekinin Aynısımı Gider?
Sitedeki istanbul içi urunlerinin tamamı kendi urun resimlerimizdir. Gördugunüz urunün aynisı teslim edilir. Diğer şehirlere ve diğer ülkelere gönderilen ürünlerin stok durumuna bağlı olarak aynısının yada benzerinin hazırlanmasına özen gösterilir.

Beğendiğim Ürünün Rengini Değiştirebilirmiyim ?
Stoklarımızda bulunması durumunda, beğendiğiniz urunün rengini değiştirebilirsiniz. Bu isteğinizi siparis formunuzun ozel istekler kısmında belirtebilirsiniz. Siparisiniz öncesinde bize ulaşıp, ilgili yan malzemenin yada cicegin renginin stoklarda mevcut olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bunun için ekstra ucret alınmamaktadır.

Verdiğim Siparis Bilgilerini Nasıl Kontrol Edebilirim ?
Verdiğiniz siparis bilgilerini siparis onay sayfamızda görüntülenmektedir ve ayrıca e-posta adresinize siparis detaylarınız gonderilmektedir.

Verdiğim Siparis Bilgilerini Nasıl Değiştirebilirim ?
Bizi telefonla arayabilir veya e-posta gonderebilirisiniz.

Ödemelerimi Nasıl Yapacağım ?
Ödemelerinizi kredi karti (Master veya Visa) veya havale/eft ile yapabilirsiniz. Ayrıntılar için "Ödeme Bilgileri" linkini tıklayinız.

Yol Ucreti Ödemem Gerekiyormu ?
istanbul içi, istanbul disindaki merkezler ve Yurt disindaki merkezlere olan siparislerinizde ekstra yol ucreti almamaktayiz. Ancak istanbul disina ve yurt disina siparis bölümümüzde belirtilen fiyatlar sadece merkezlere olan fiyatlarıdır, buraya bağlı bulunan ilçe ve köylere dağıtım yapılırken mesafeye göre yol ucreti alınmaktadır, yol ücterleri verilen yerle irtibat sağlayarak mesafe ye göre yol ucreti tespit edilecektir. Ayrıca firmamız dağıtımı yapılamayacak olan bölgelere cicek siparisini gondermeme hakkına sahiptir, bu durumlarda mutlaka müşteriye bilgi verilmektedir.

Alıcı Adreste Bulunamazsa Ne Yapıyorsunuz ?
Yerlerinde bulunamayan alıcıların cicekleri evlerde yan komşu daireye veya apartman görevlisine, sitelerde güvenlik görevlilerine, iş yerlerinde bölüm arkadaşlarına, hastane ve otellerde ise resepsiyon görevlilerine, askeri hastanelerde ve kurumlarda nöbetçi subaylar veya erlere isim soyadı alınarak teslim edilir.

Teslimattan Önce Alıcıyı Arıyormusunuz ?
Aksi belirtilmedikçe aramıyoruz. Eğer adreste bulunamaz yada yanlış adres verilmesi durumunda teslimatı gerçekleştirmek için alıcıyı arıyoruz.

Siparisim İstediğim Tarih ve Saatte Gidermi ?
Siparisiniz istediğiniz tarih ve saate gider. Dugun ve Cenaze gibi saate bağlı teslimatlarda gerçekleştirmekteyiz bu gibi durumlarda uygun teslimat tipini seçip tam saatini vermeniz gerekmektedir. Ancak belirtilen teslim saatlerinde hava şartları, trafik, arızalar, yol çalışmaları ve beklenmeyen araç arızalarından kaynaklanacak sorunlarla ilgili gecikmelerden dolayi teslimat şartlarındaki zaman değişebilmektedir.

Alıcı Siparisin Kimden Geldiğini Bilmeden Siparis Verebilirmiyim ?
Gonderen belli olmadan cicek siparisi verebilirsiniz. Bunun için siparis formundaki "Adım Alıcıdan Gizlensin" kutucuğunu işaretleyiniz. Koşullar için "Teslimat Sartlari" bölümünü okuyunuz.

Alıcı Cicegi Kabul Etmezse Ne Olur?
Alıcı cicegi kabul etmezse cicek firmaya geri getirilir. Gonderen 1 hafta icerisinde firmamızdan alabilir yada eksta nakliye ucreti ödeyerek başka bir adrese gonderebilir. Para iadesi mümkün degildir.

Siparisimin Teslim Edildiğini Nasıl Öğrenebilirim ?
Siparis Takibi bölümünden öğrenebilirsiniz, ayrıca teslim edildiğinde e-posta adresinize bilgi gonderilir veya GSM bölümüne girdiğiniz bilgilerle teslim edildiğinde cep telefonunuza mesaj gelir. Teslim bilgisi istanbul siparislerinizde hemen, yurt içi siparislerinizde 1 gün icinde iletilir. Yurt disi siparislerinizde teslim bilgisi ek ucrete tabidir.

İstek ve sorularınız için: info@cicekpostasi.com

çiçekçiler - çiçek yollama- çiçek yolla - çiçekçi

Faydalı bilgiler
Kart mesajları
Bunları biliyormusunuz
Gece çiçekçi
Önemli
Çiçek postası bonus
Teslimat koşulları
Gizlilik Sözleşmesi
Doğa
İstanbul
Çiçekçiliğin tarihi
Çiçeklerin dili
Kurumsal
İletişim
Bayilik başvuru formu
Bizi tanıyın
Banka hesaplarımız
Guruplarımız
facebook.com
Twitter.com
İnstagram.com
Blog
Türkiyenin en kapsamlı çiçekçi mağazasına hoş geldiniz tüm dünya üzerinde bulunan etkin dağıtım ağımız ile siz değerli çiçek severlere her zaman en iyi hizmeti vermekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.. 7/24 dünyanın her yerine çiçek siparişi verebilirsiniz tüm çiçek siparişleriniz çiçek postası garantisi ile teslim edilmektedir avantajlarımızdan yararlanmak isterseniz üyelik sistemimizden faydalanabilirsiniz indirimlerimizi ve teslimat sonrası siparişlerinizi çok daha kolay takip edebilirsiniz

ÇİÇEK

Çiçek doğada bulunan bitkilerin üreme organlarıdır.
Güzel kokuları ile böcekleri cezp ederek kendilerine çeker ve tozlaşma ile üremenin oluşmasını sağlarlar Neredeyse her bitkinin bir çeşit çiçeği vardır.
Böceklerin veya rüzgarın, doğal olayların yardımıyla, bu çiçekler doğaya yayılır ve üreme sağlanır.

Bitkilerin nesillerini devam ettirmesi için gereken üreme organı olan çiçekler aynı zamanda insanların hayatında da önemli bir yere sahiptir İnsanlar da duygularını ifade etmek için çiçekleri kullanırlar çoğunlukla.
Dünya üzerinde yaklaşık olarak 400.000 milyon çiçek türü tanımlanabilmiştir ve bu rakam sürekli artmaktadır. Bunlardan, insanlar arasından en çok rağbet gören çiçek türleri, neredeyse tüm çiçekçilerde bulunabilen, gül, papatya, orkide, yasemin, zambak, sümbül, lale, menekşe, gelincik gibi çiçeklerdir.
Bu çiçekler aynı zamanda insanların birbirlerine iyi niyet ve duygularını gösterebileceği bir araç olarak da kullanılmaktadır.

Örneğin gülün, renklerine göre halk arasında bir çok anlam ifade ettiği kabul edilmiştir. Örnek olarak kırmızı gül sevgi ve aşkı belirtirken, beyaz gül ise saflığı, sarı gül de ayrılığı temsil etmektedir.
Genelde hasta ziyaretine giderken bir buket çiçek almak, kutlamalara çelenk şeklinde çiçekler göndermek suretiyle insanlar çiçekleri kullanmaktadırlar.
Ayrıca çiçekler, bulunulan ortamı güzelleştiren hatta güzel kokmalarını sağlayan bitkilerdir.
İnsanlar evlerinin bahçelerinde çiçek yetiştirirler.
Bunun sebebi güzel bir bahçesinin olmasını sağlamak ve evinden duyduğu mutluluğu ve iç huzurunu arttırmaktır. Çünkü insan evinin bahçesine çıktığında rahatlamak ve daha mutlu olmak ister.

Aynı zamanda evin içinde de çiçek yetiştirilebilir. Bu da evin çok daha güzel görünmesini sağlayacaktır.Çiçeklerin afrodizyak etkileri vardır Bu etki insanların daha mutlu hissetmelerini sağlamaktadır. Bu nedenle çiçekler insanları hem içsel olarak hem de görüntü olarak mutlu hissettirirler.
Çiçekler fotosentez ile ortama oksijen yayarlar.
Bu nedenle güneş ışığına muhtaçtırlar. Güneş görmeyen yerde çiçekler yaşayamazlar ve çok daha çabuk solarlar. Gündüzleri, ortamdaki karbondioksiti alıp fotosentez sonucu oksijen veren çiçekler, ortamdaki oksijen miktarını arttırdıkları için insanlarda ferahlama ve rahatlama sağlarlar. Ancak unutulmaması gereken çok önemli bir nokta ise, çiçeklerin geceleri, fotosentezin tersi olarak solunum yapmaları yani oksijen alıp karbondioksit vermeleridir.

Bu nedenle geceleri, çiçeklerin bulunduğu ortamlarda oksijen miktarı azalır. Geceleri, çiçeklerin bulunduğu ortamlarda uyumamak gerekir ki eğer uyunursa insan kalktığında kendini çok yorgun hissedebilir.Çiçekler güneş ışığı gibi, toprağa da muhtaçtırlar.

Çünkü topraktan yaşaması için gerekli olan vitamin ve mineralleri kökleri vasıtasıyla alırlar.
Çiçekler topraktan ayrılırsa çabucak solarlar. Beslenemeyen her canlının öleceği gibi, çiçekler de solar, sertleşir ve ölürler. Bu nedenle topraktan ayrılan çiçeklerin ömrü kısadır.
Çiçeklerin, topraktan ayrıldıktan sonra ömrünü uzatmak için suyuna tuz atmak, buzdolabına koymak vb.. yöntemler kullanılmaktadır.
Tabi ki bazı kimyasallar da çiçeklerin ömürlerini bu noktada uzatabilmektedirler.
Ancak çiçekler en güzel kokularını ve görüntülerini koparılmadan önce, doğal ortamlarında vermektedirler.