Vanda Orkide

20 - Mayıs - 2018
Kategori :vanda orkide , vanda orkide çiçeği
Vanda Orkide

Vanda OrkideEvde Vanda Orkide Nasıl Büyür.!


Vanda orkide cinsinde daha gözalıcı çiçeklerin ile tanınır.
Bu orkide türü ısı seven ve tropikal Asya'ya özgüdür. Doğal yaşam alanlarında Vanda orkide bitkileri neredeyse topraksız ortamlardaki ağaçlardan asılır.
Vanda orkide büyütürken bu durumu mümkün olduğunca taklit etmek önemlidir. Orkide tercihleri ile ilgili birkaç önemli öğeyi hatırlamanız şartıyla Vanda orkide bakımı kolaydır.
Doğru büyütme durumuna sahip olduğunuzda, Vanda orkidelerinin nasıl yetiştirileceğine ve birkaç ayda içinde büyük renkli çiçeklerin tadına varacaksınız.Vanda orkide bilgisi :


Orkide karasal veya epifitik olarak büyür.
Vanda orkidelerinin ailesi tüm epifitiktir, bu da bitkilerin ağaç kabuklarına tutunması veya uçurumlarda ve kayalık alanlardaki çatlaklardan yaşamayı sever.
Bu orkidelerin köklerinin nispeten daha az toprağa ihtiyacı olduğu anlamına gelir,
Sadece organik maddelerin zamanla toplandığı kalık çatlaklarda ve ağaç kabuklarına tutunarak yaşamayı tercih ederler.Vanda orkidesi doğada nasıl büyür :


Vanda orkidesi ormanda büyüyebilmesi için kalın etli yapraklara ve havanın nemini toplayabilmesini sağlayan ampül benzeri köklere sahiptir.
bu avantajı ormanın hiç toprak olmayan bölümlerindede yaşamayı becerebilmesini sağlar.
vanda orkidesi üretim kolaylığı ve güzel görseli sebebi ile ev ve ofis dekorunda sıkça kullanılan dekoratif bitkilerin başında gelir.Vanda Orkide Bakımı :


Sıcak bir iklim bitkisi olarak, Vanda orkide bitkileri 55 F'den (13 C) daha düşük ve 95 F'den (35 C) daha yüksek olmayan sıcaklıklar gerektirir.
Aydınlatma çok önemlidir, ancak önce sahip olduğunuz Vanda türünü belirlemeniz gerekir.
Kayış yapraklı terete ve yarı teresi vardır. İlk çeşitlilik kendini açıklayıcıdır ancak terete yuvarlak bir kalem şekilli yapraklıdır. Yarı terete aralarında bir yer var. Terete çeşitleri parlak ışık ve yüksek güneşe ihtiyaç duyar. Askı yaprakları kısmi gölgeye ve parlak gün ortası ışığından korunmaya ihtiyaç duyar. Orkideleri nemlendirmek için nemlendirin, ama sulu değil. orkide bitkiler çürümeye meyillidir.
Bunu, tıkanıklığı olmayan bir kabuk ortamını veya nem tutmayan diğer kirli toprakları kullanarak önleyebilirsiniz. Vanda orkide bitkileri, nemlendirici tarafından sağlanmak veya havaya fırlatmak zorunda kalabilecekleri yüzde 80 nem oranına ihtiyaç duyar. İlkbaharda her üç ila beş yılda bir repot. Büyüme mevsimi boyunca gübreleyin. Vanda orkidelerinin iyi bakımı kapsamında bir haftada bir kez dengeli gübre seyreltisi ile besleyin.


Vanda orkide siparişi

Yorumlar...
@cicekpostasi.com tüm hakları saklıdır