Sardunyaların Bakımı İçin İpuçları

07 - Ocak - 2018
Kategori :Sardunyaların Bakımı, sardunya çiçeği,sardunya bitkisi
(Sardunyalar)

bahçede düzenlemelerinde kullanılacak en ideal bitkilerimizdendir.
Ancak aynı zamanda kapalı veya sepet asma sepetlerinde yaygın olarak yetiştirilirler. Sardunya bitkiler yetiştirmek, onlara ihtiyacınız olan şeyleri verebildiğiniz sürece kolaydır.

Sardunyalar Nasıl Yetiştirilir? Sardunyayla bitkiler nerede veya nasıl büyürdüğünüze bağlı olarak, ihtiyaçları biraz farklı olacaktır. İç mekan, sardunyaller çiçeklenme için çok ışık ister ancak ılımlı ışık koşullarına tolerans gösterecektir. Ayrıca, gün boyunca 65-70 derece 18-21 Cm arasında kapalı ortam sıcaklığına ihtiyaç duyuyorlar.

Bu bitkilerin iyi dirençli saksı çiçeği olarak yetiştirilmesi gerekir . Dışarıdaki sardunyumları büyüdüklerinde, eşit miktarda toprak, torf ve perlit bulunan kapalı saksı toprağına benzeyen, nemli, iyi direnç edilen toprağa ihtiyaç duyarlar .

Sardunyalarınızı en az altı ila sekiz saat güneş ışığı alan bir bölgede bulundurun .

Bu bitkiler soğuktan korunmalıdır, ekimden önce donma tehdidi geçene kadar bekleyin.
Uzayan bitkileri, yaklaşık 8 ila 12 inc arasında ve orijinal dikim saksılarında aynı derinlik civarında. Nem tutmaya yardımcı olması için bitkilerin çoğaltılması da önerilir.

(Geraniums bakımı)

İç mekanda olsun isterse dışarıda olsun, sardunya bakımı oldukça basittir. Derin şekilde yapılması gereken sulama ve toprağın içeride kuru veya en azından haftalık açık havada olmaya başlamasıyla birlikte sıcakkanlı bitkiler sıcak havalarda günlük sulamaya ihtiyaç duyabilirler
gübreleme genellikle gereklidir.
Aktif büyüme mevsiminde her 4-6 haftada bir ilave organik madde içeren suda çözünür bir bitki gübresi veya 5-10-5 gübre kullanın.

Kapalı veya saksı bitkileri, büyümüş olduklarında, genellikle sulanmalar arasında solma ile belirtilmiş olan yeniden renklendirmeyi gerektirebilir.

Harcanan çiçeklerin düzenli olarak ölü kafaları da ek çiçeklenmeyi teşvik etmeye yardımcı olacaktır.

Dış mekan bitkilerine sulanırken, havayı sulamayı önlemek en iyisidir, zira bu zararlılara veya hastalık sorunlarına neden olabilir.

Sardunya bitkileri, kesimlerden kolaylıkla köklenir ve sonbaharda , açık bitkilerin aşırı kışlamasına karşı yayılabilir . Ayrıca kazılıp içeri alınabilirler.
Yorumlar...
@cicekpostasi.com tüm hakları saklıdır