Frezya çiçeği

17 - Mart - 2013
Kategori :Frezya çiçekleri, Frezya çiçeği, Frezya bitkisi
Frezya çiçeği

Frezya çiçeği: yetiştirme ve bakımıGüney Afrika kökenli bir bitkidir.


Toprak: freazya karısım torf toprağı ile ılık bir ortamda yaşayabilir.

Işık: Frezya bol ışıklı bir ortam sabahları serin bir güneş isteyebilir

Nem: frezya da nem orta düzeyde ortalama tercih ediyor.Sıcaklıklar


Frezya çiçek soğanları çimlenme başlayıncaya kadar, onlar 27 derece C (80 derece F) civarındaki sıcaklıklarda oldukça sıcak tutulmalıdır. Bitki daha sonra serin bir yerde muhafaza edilmelidir - 16 ile 18 derece C (60 ila 65 derece F) arasında değişen sıcaklıklarda - büyüyen ve çiçeklenme dönemlerinde.

Su: toprak tutulmalıdır hafifçe ıslattı. Aşırı sulama soğanlar çürümeye neden olabilir ve kaçınılmalıdır.

Gübre: çiçekli sona kadar ilk çiçek tomurcuklarının görünümünden, Frezya çiçek potasyum yüksek bir seyreltilmiş (1,1) sıvı gübre kullanılarak, iki haftada beslenmelidir.

Yayılma: soğanlar kapalı tutulduğunda tekrar çiçek değil de, daha sonra dikilmiş olabilir, uzaklıklar üretecek. çiçeklenme bittikten sonra, yaprakları doğal olarak geri ölmeye izin verilmelidir. Köklerini keserek sonra uzaklıklar dikim kadar kuru bir yerde muhafaza ve saklanabilir.Açıklama ve Bakım İpuçları


Huni şeklinde ve son derece güzel kokulu, Frezya melez çiçek tek veya çift olabilir, ve muhteşem bir renk seçimi gelir - beyaz, pembe veya sarı ve lavanta ya da iki renkli çeşitleri turuncu ile kırmızı. Ince, uzun çiçek sapları askısı gibi, uzun yaprakları ile çevrilidir. Frezya bir ev bitkisi olarak yetiştirilir eğer Genellikle kesme çiçek olarak satın alınan, Frezya çiçek tatlı kokulu, güzel çiçek daha uzun yiyebilirsiniz.

Frezya çiçek soğanları kolayca çiçeklenme zorla ve kış veya erken ilkbaharda çiçek bolluğu için erken sonbahar içine geç yaz dikilmelidir. 7 cm (3) en az bir derinliği olmalı Frezya çiçek, oldukça sığ bir konteyner zorlamak için uygun çömlekçilik karışımı ile gevşek doldurulmalıdır.

Soğanlar sonra ayarlanır - işaret sonuna kadar - hafifçe çömlekçilik karışımı içine. Bunlar dışında yaklaşık 5 cm (2 inç) olmalıdır ve ihale kökleri kolayca yoluyla büyümek için izin vermek için yeterince gevşek kalmaya ihtiyacı gibi, çömlekçilik karışımı içine preslenmiş edilmemelidir. Daha sonra saksı karışımı bir ek 2,5 cm (1) (tekrar gevşek tutarak) ile tepesinde ve minimal sulandırılmıştır.

Pot sonra sıcak taşındı gerekiyor - 27 derece C (80 derece F) - ve parlak bir nokta etrafında 8 hafta boyunca, karışımı zorlukla boyunca nemli tutmak. Gelişmekte olan sürgünler yaklaşık 5 cm (2 inç) yüksekliğe ulaştıklarında, pota bir soğutucu da taşınmalıdır - 16 ila 18 derece tomurcukları oluşmaya başlar. Hatta büyüme sağlamak için, pot her iki günde bir ya da öylesine açık olması gerekiyor. Parlak bir nokta Frezya çiçekleri tutulması - ama direkt güneş ışığından uzak - tam çiçeklenme çiçeklenme dönemi uzatmak için yardımcı olacak zaman.


Yorumlar...
@cicekpostasi.com tüm hakları saklıdır