cicekpostasi
Arananlar: Orkide , Gül , Papatya , Teraryum , Lilyum, Saksı çiçeği
üye girişi
Üye girişi
üye ol
Üye ol
sipariş takip
Sipariş takip

Maltepe çiçek siparişi - online çiçek gönder

MALTEPE çiçek SİPARİŞİ TESLİMAT SEPETİ GÖNDERMALTEPE çiçek gönderim sayfasına hoş geldiniz çiçek postası maltepe çiçek gönderim ve teslimatlarınızda mevsimin en taze çiçeklerini en ekonomik yoldan göndermek için çiçek postası maltepe şubesi sizlere bir tık kadar yakın isterseniz maltepe çiçek teslimatlarınızı telefonda 7/24 çiçek siparişi oluşturabilirsiniz veya web üzerinden maltepe çiçek gönderim yollamalarınızı online yapabilirsiniz.

Tüm maltepe çiçek gönderim ve teslimatlarınız çiçek postası güvencesi ile teslim edilmektedir görüş ve önerileriniz için lütfen 0850 255 30 55 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

MALTEPE TARİHÇESİMaltepe nin tarihi Bizans İmparatorluğu na kadar takip edilebilir. O devirlerde adının Bryas veya Latince adıyla Urias olduğu söylenir Diğer bir bilgiye göre ise Bizanslıların tarihinde buranın adı Pelekanondur Bryas adının tarihçiler tarafından Küçükyalı da eski Akduman Pınarı yakınlarında bulunan Bryas Sarayı harabelerinden aldığı belirtilmekte ise de buna ilişkin kesin kanıt yoktur. Bugünkü Maltepe ilçesinin temelleri ise 16. yüzyılda atılmıştır.

MALTEPE COĞRAFİ KONUMU

Maltepe Kocaeli Yarımadasının güney batısında İstanbul ilinin Marmara Denizi kıyısında yer alır. Kartal, Ataşehir, Sancaktepe , Kadıköy ilçeleri ile komşudur.

İlçede Akdeniz iklimi özellikleri görülür Yazları sıcak ve kurak, kışlar yağışlı ve serindir İlkbahar serin ve yağışlı sonbahar ılıman ve yağışlıdır. En çok esen rüzgarlar poyraz ve lodostur Lodos deniz fırtınası yapar kışın keşişleme ve kıble rüzgarları da eser.

Yıldız ve karayel rüzgarları fırtına getirir. İlçe topraklarının doğal bitki örtüsü ormandır. Orman olmayan yerler makiler ve otsu bitkilerle kaplıdır. Günümüzde düzlük alanlardaki bağ ve bahçeler ,tepelerin yamaçlarını saran yeşil ormanlar azalmış, tarla ve otlakların yerine yerleşme alanları, iş yerleri, atölyeler ve fabrikalar kurulmuştur

Maltepe nin nüfusu 2019 TÜİK verilerine göre 513.316 dır. Yerleşim düzeni ise iki ana grupta toplanabilir. E-5 karayolu altı olup 19/1, 19/2, 32/1, 32/2, 32/3 ile 32 ve 21 nolu paftaları kapsayan alanlar sanayi bölgesi olup, bu bölgeler ise E-5 karayolunun güneyindeki Kör Deresi ile Dragos Deresi Bağdat Caddesi nin kuzeyindeki Tugay Yolu güzergahıdır Yerleşim birimi olarak Maltepe 18 mahalleye ayrılmıştır.

Maltepe çiçekçiler - Maltepe çiçek yollama- Maltepe çiçek yolla - Maltepe çiçekçi

 
Türkiyenin en kapsamlı çiçekçi mağazasına hoş geldiniz tüm dünya üzerinde bulunan etkin dağıtım ağımız ile siz değerli çiçek severlere her zaman en iyi hizmeti vermekten mutluluk ve gurur duyuyoruz.. 7/24 dünyanın her yerine çiçek siparişi verebilirsiniz tüm çiçek siparişleriniz çiçek postası garantisi ile teslim edilmektedir avantajlarımızdan yararlanmak isterseniz üyelik sistemimizden faydalanabilirsiniz indirimlerimizi ve teslimat sonrası siparişlerinizi çok daha kolay takip edebilirsiniz