Yucca çiçeği
27 - Nisan - 2013
Kategori :Yucca çiçeği Yucca çiçekleri Yucca çiçeği gönder
Yucca çiçeği kuşkonmazgiller ailesinden çok yıllık çalı türü bir bitkidir alt familyası (agavoideae) onun 40-50 türü yaprak dökmeyen, sert, kılıç şeklinde yaprakları ve bembeyaz yada beyazımsı çiçekleri ile dikkat çekici bir görüntüsü vardır.

Onlar kuzey amerika , orta amerika , güney amerika ve karayip bölgelerinin (kurak) sıcak ve kuru kara parçalarında yetişmektedir.

türlerinin erken formları ağaçlar ile karıştırılır

Yucca içmekan süslemelerinde kullanılan ağaçsı gövdeye çeliklendirme yöntemi ile elde edilen salon bitkisidir

Yuca (ikinci hecesi tek "c" ile biten) yuca dış mekan bitkisidir genllikle daha tropical bir görüntü elde edebilmek için dış mekan süslemwelerinde kullanılır.


Bölgeleri:
Cinsinin Yucca doğal dağılımı aralığı (49 tür ve 24 alt tür) Kuzey ve Orta

Amerika geniş bir alanı kaplamaktadır.

Baja California batıda, kuzeye güneybatı

Amerika Birleşik Devletleri içine, çok

Kanada Alberta (Yucca glauca ssp.

Albertana) olarak kuzey ve kuzey sonra tekrar Meksika Körfezi boyunca doğu hareket, ve gibi kuru merkezi devletler aracılığıyla, yoluyla

Atlantik kıyı ve iç komşu ülkeler. Güneyde, cins Guatemala (Yucca guatemalensis) içine

Meksika ve genişletir boyunca temsil edilmektedir. Yuccas iklim ve ekolojik koşulların eşit derecede çok çeşitli uyum sağlamış.

Bu genellikle yarı kurak için kurak olmasına rağmen onlar, subtropikal ve semitemperate bölgelerde bile kıyı kum (Yucca filamentosa) olarak, hafif ormanlık, dağlık bölgelerde, ovalar ve otlak, kayalık çöller ve verimsiz topraklar bulunabilir
Yorumlar...
       6693
@cicekpostasi.com tüm hakları saklıdır