Çiçek postası blog
Arşiv
İletişim
Oturum aç
     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :kartal,cevizli,yakacık,çavuşoğlu
Kartal semti:

İstanbul'un en eski ilçelerinden olan kartal bu eski tarihine rağmen istediği ilgiyi bir türlü bulamamktadır.

Bunun aslında birkaç sebebi olabilir bunların başında gelen sebeb ise coğrafi yapısı.
Şehirleşme için en uygun arazinin düz olması istenir malesef kartal ilçesi bunun eksikliğini hep yaşamıştır.

Eğimli arazisi ne istenilen bir çarşı kurulmasına olanak sağlamıştır nede mahalle yaşamına istenilen düzeyde izin vermiştir.

Tabi bütün sebebi coğrafyaya bağlamak biraz işin içiden sıyrılmak olur bunu etkili nedenlerinden biriside sağlıklı bir yönetim sisteminin olmayışı gelen tüm yönetimlerinde kartalın eğimli ve iyi olmayan arzisine benzemesi kartalın geri kalmasına sebep olmuştur.

Bundan sonra birşeyler yapılabilirmi tabiki yapılabilir bukadar eski bir ilçemizin adı ve kimliği bile bir değerdir.
Yeterki doğru ve kartalı gerçekten ta
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :vanda orkide , vanda orkide çiçeği
Vanda Orkide Bilgisi: Evde Vanda Orkide Nasıl Büyür

Vanda orkide cinsinde daha gözalıcı çiçeklerin ile tanınır.
Bu orkide türü ısı seven ve tropikal Asya'ya özgüdür. Doğal yaşam alanlarında Vanda orkide bitkileri neredeyse topraksız ortamlardaki ağaçlardan asılır.
Vanda orkide büyütürken bu durumu mümkün olduğunca taklit etmek önemlidir. Orkide tercihleri ile ilgili birkaç önemli öğeyi hatırlamanız şartıyla Vanda orkide bakımı kolaydır.
Doğru büyütme durumuna sahip olduğunuzda, Vanda orkidelerinin nasıl yetiştirileceğine ve birkaç ayda içinde büyük renkli çiçeklerin tadına varacaksınız.


Vanda orkide bilgisi:

Orkide karasal veya epifitik olarak büyür.
Vanda orkidelerinin ailesi tüm epifitiktir, bu da bitkilerin ağaç kabuklarına tutunması veya uçurumlarda
[Fazlası]

     Yazan : cicekpostasi.com

     Kategori :Aloe vera bitkisi ,Aloe vera çiçeği

Aloe vera bitkisi - çiçeği :Aloe vera bitkisinin adını duymayan evinde süs olsun diye yetiştirmeyen kalmadı ama ne olduğundan ne işlere yaradığından ne kadar haberdarız acaba?

İçinde aloe vera bulunan kremler jeller bu aralar pek bir moda, doğru Cilde iyi geliyor diye biliyorsunuz bu da doğru Ama nereden geliyor bu faydalar acaba?

Gelin doğanın bize sunduklarını derinden incelemeye bugün de aloe vera ile devam edelim Onu ne olduğundan faydalarına evde nasıl yetiştirebileceğimizden nerelerde ve nasıl kullanacağımıza kadar her şeyini bir bir öğrenelimAloe vera

Aloe vera çiçeği ülkemizde tıbbi sarısabır olarak da anılan ana vatanı Afirka olan bir bitki
Alametifarikası ise yapraklarının içinde bulunan jelimsi yapı
Bu yapı aminoasit mineral ve vitamin açısından oldukça zengin

Öyl
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :sardunya , sardunya çiçeği , sardunya bitkisi
Sardunya dikim mevsimi zamanı nisan :

Sardunya çiçeği veya bitkisi bahçe ve balkonlarımızın vazgeçilmezi.
Sardunya çiçeği rengarek taç yaprakları enfes kokusu ve göz alıcı görseli ile bahçe balkon ve teras süslemelerimizde bir assolist gibidir.

Sardunya kışın dayanıklı olması hasebi ile ülkemizin bir çok bölgesinde kolaylıkla yetiştirilebilir.

Sardunya dikim zamanı mart nisan aylarında dikim yapılırsa köklenmesi ve toprağa tutunması daha kolay olabilir bu mevsimde bitkiler nem açısındanda çok sorun yaşamayacağı için bakım konusunda büyük avantajları vardır.

[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :çiçek,çiçekçi,çevrimiçi çiçekçi
Çeşitli nedenlerle çevrimiçi alışveriş trendleri her geçen gün artmaktadır. Online sitelerden çiçekler satın almak da çok uygun bir seçenek olarak kanıtlanmıştır. Kendi e-ticaret siteleri ile birlikte gelen ve çeşitli alanlarda müşterilerine çeşitli vesilelerle doğanın hediyelerini satan birçok çevrimiçi çiçekçi var. istanbulda çiçek gönderimi ve ulaşılması zor diğer alanlar günümüzde yaygınlaştı. Burada, çevrimiçi çiçekçilerinin neden popüler hale geldiği hakkında tartışacağız:

Çok fazla zaman ve para kazandırır: Bu zorlu ekonomik koşulda herkes para tasarrufu için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Dahası, çoğu insan meşgul zamanlamaları yüzünden kısa sürüyor. Bu durumda çevrimiçi alışveriş, hem zaman hem de para tasarrufu sürecinde büyük ölçüde yardımcı oluyor. Her bir satın alımda neredeyse% 50 veya daha fazla tasarruf etme
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Sardunyaların Bakımı, sardunya çiçeği,sardunya bitkisi
(Sardunyalar)

bahçede düzenlemelerinde kullanılacak en ideal bitkilerimizdendir.
Ancak aynı zamanda kapalı veya sepet asma sepetlerinde yaygın olarak yetiştirilirler. Sardunya bitkiler yetiştirmek, onlara ihtiyacınız olan şeyleri verebildiğiniz sürece kolaydır.

Sardunyalar Nasıl Yetiştirilir? Sardunyayla bitkiler nerede veya nasıl büyürdüğünüze bağlı olarak, ihtiyaçları biraz farklı olacaktır. İç mekan, sardunyaller çiçeklenme için çok ışık ister ancak ılımlı ışık koşullarına tolerans gösterecektir. Ayrıca, gün boyunca 65-70 derece 18-21 Cm arasında kapalı ortam sıcaklığına ihtiyaç duyuyorlar.

Bu bitkilerin iyi dirençli saksı çiçeği olarak yetiştirilmesi gerekir . Dışarıdaki sardunyumları büyüdüklerinde, eşit miktarda toprak, torf ve perlit bulunan kapalı saksı toprağına benzeyen, nemli, iyi direnç edilen toprağa ihtiyaç duyarlar .

Sardunyalarınızı en az a
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :yılbaşı kutlamaları , yeni yıl eğlenceleri , yeni yıl çiçekleri
Türkiye'de Yılbaşı Gecesi
Yılbaşı, ülkemiz türkiye'nin en popüler tatil günlerinden biridir. Bu ülkemiz'in Yılbaşı gelenekleri arasında bir aile yemeği, ulusal piyango çekimi ve gece yarısına geri sayım sayılabilir. Yılbaşı gecesi Gregoryen takviminde 31 Aralık'ta düşer.
Yeni yıl Kutlamaları, ülkemiz Türkiye
Türkiye'de yılbaşı kutlamaları şenlik ve keyif vericidir.

İnsanlar ne yapar?
Türkiye'de ülkemiz de birçok insan, yılbaşı gecesini büyük bir aile akşam yemeği ile kutlamaya başlıyor. Ana yemek geleneksel olarak kavrulmuş bir hindi. Televizyonda çeşitli şovlar öğleden sonra başlar ve ertesi günün sabaha kadar devam eder. Çoğu kişi gece yarısı saatin çarpmasını beklerken oyun oynuyor. Devlet TV kanalları, gece yarısından hemen önce yeni yıl ulusal piyangosu kazanan numaralarını ilan eder. Kazanan kişiye büyük miktarda para vereceğini taahhüt ettiği i
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Yakacık fidan , yakacık fidancılık , yakacık fidan , yakacık fidancıları , yakacık mevsimlik,yakacık sera,yakacık fidanlık
Anadolu yakası kartala bağlı yakacıkda bulunan fidan , fidanlık seramız ile tüm istanbula fidan satışı yapmaktayız mevsimlik çiçek fidesi sebze fidesi ağaç fidanı ve tüm fide ve fidan çeşitlerimiz ile yakacıkda hizmet vermekteyiz

telefonlarımız
444 3 026
0532 592 11 55

adres : hürriyet mahallesi adnan kahveci caddesi no 3 a yakacık kartal istanbul
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Adaçayı çiçeği , Adaçayı bitkisi

Adaçayı ve Faydaları:Yumuşak ve tatlı bir tadı olan adaçayı taze, kurutulmuş yapraklar veya toz şeklinde yıl boyunca bulunabilir Adaçayı yaprakları griye çalan yeşil renktedir ve sivri uçlu yaprakların üzerindeki damarlar oldukça belirgindir Tarih boyunca hem gıda olarak hem de sağlığa faydaları ile bir tedavi aracı olarak geniş çaplı kullanılmıştır ve günümüzde artarak kullanılmaya devam edilmektedir. Adaçayının bilimsel adı olan ve Latinceden türetilen Salvia officinalis “korunmuş”, türün genel adı olan ve yine Latince Salvere”den türetilen Salvia” ise “iyileştirmek için” anlamına gelmektedir


Adaçayı Nasıl Hazırlanır

2 çay kaşığı adaçayı üzerine kaynamış suyu dökün ve 5-10 dakika kadar beklettikten sonra için Adaçayını çok kullanırsanız acı bir tadı olabilir. Tatlandırmak için bir iki damla limon sıkabilir ve bal ekleyebil
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Çiçek İsimleri , Bitk İsimleri

çiçek isimleri :açalya, açelya, adaçayı, ada karanfili, ağlayan gelin, akasya, amerikan hanımeli, ana kokusu, ananas, anasına babasına pay veren, ardıç, aslanağzı, ateş çiçeği, âvize fidanı, ay çiçeği, ayı pençesi, azelya, babunec, badem, ballıbaba, begonvil, begonya, benefşe, biberiye, boru çiçeği, boya çiçeği, buhurumeryem, cemali güzel, ciğerci sığırı, civan perçemi, çadır çiçeği, çadır perçemi, çakal nergisi, çalba, çan çiçeği, çarkıfelek, çıngırak otu, çiğdem, çingülü, çoban yastığı, çuha çiçeği, dağ çayı, dağ sümbülü, defne, deligül, devedikeni, devetabanı, dönbaba, ebegümeci, eğreltiotu, elma çiçeği, erguvan, erik çiçeği, eşek dikeni, eşek lâlesi, fesleğen, fındık çiçeği, fırıldık çiçeği, frezya, firuze çiçeği, fulya, galhatmi, gardenya, gâvur gülü, gecesefası, gelincik, gelinelçiçeği, geven, glayör, guğu çiçeği, gü
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Hanımeli çiçeği,Hanımeli bitkisi

Hanımeli çiçeği (bitkisi):


Hanımeli Caprifoliaceae familyasına ait çalı ve veya sarmaşık grubundan bir bitkidir.
Yaklaşık 180 türü vardır bunun 100 kadarı Çin'dedir
Avrupa ve Kuzey Amerika'da 20şer türü vardır. En çok bilinen türleri Lonicera periclymenum (Avrupa Hanımelisi), Lonicera japonica (Japon Hanımelisi, Beyaz Hanımeli) ve Lonicera sempervirens (Mercan Hanımelisi Trompet Hanımelisi) dir

Yapraklar karşılıklı basit oval ve 1-10cm uzunlukta çoğunlukla dökülen olmakla beraber sürekli olanlarıda bulunur

Türlerin çoğu hoş kokulu, yenilebilen nektar üreten, çan şeklinde çiçeklere sahibtir
Meyvesi çok çekirdekli kırmızı mavi ya da siyah çitlenbik şeklindedir çoğu türde meyveleri hafif zehirli olmakla beraber birkaçı (Lonicera caerulea) yenilebilir meyvelere sahiptir.

Bitki bazı Lepidoptera türlerinin larvaları tarafından yenilir <
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Kayın Ağacı , Kayın ormanı

KAYIN AĞACI :Kışın yaprağını döken çiçekleri bir cinsli orman ağaçları. Yapraklarının kenarları girintili, ince tüylü ve uçları sivridir. Çiçek durumları kedicik şeklindedir. Meyvelerinin dip kısımlarında kupula adı verilen kadeh şeklinde bir çanak bulunur.

Gölgede yetişen ağaçlardandır. Kökleri orta derinliğe kadar iner. Azamî 700-800 sene yaşayabilir. Sah ve filizden büyüyebilir. Kayın ağacının gövdesi ince, çatlaksız ve kırçıl renkli bir kabukla sarılmış silindir biçimindedir.

Kayın ağacının 10 kadar türü vardır. Memleketimizde Doğu kayını(Fagus orientalis) yayılmıştır.

Türkiye’de yetiştiği yerler: Marmara, Ege, Karadeniz bölgesi.

Kullanıldığı yerler:

Avrupa kayını (Fagus silvatica)nin tohumlarından elde edilen yağ, yemek yağı olarak margarin endüstrisinde kullanılır. Kayın katranının desti
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :ERGUVAN ÇİÇEĞİ , ERGUVAN bitkisi , ERGUVAN ÇİÇEk

ERGUVAN ÇİÇEĞİ


Erguvan (Cercis siliquastrum), baklagiller (Fabaceae) familyasından, 10 metreye kadar boylanabilen, tek gövdeli, yaprak döken, çalı görünümünde bir ağaççıktır.

Yapraklar karşılıklı, basit, dairemsi 7-12 cm kadardır. Dip kısmı kalp şeklinde, ucu yuvarlak, kenarlar tamdır. Gençken kırmızımsı-mor daha sonra mavi-yeşile döner. Yüzeyi dalgalı düşmeden önce sarıdır. Çiçekler 1,5-2 cm uzunluğunda kırmızı-mor 3-6 tanesi birarada bulunur. Meyve legümen (fasulye biçiminde) olup, 7-10 cm uzunluğundadır. Diğer bir önemli özelliği de toprağa azot bağlamasıdır.

Erguvan meyveleri fasulye görünümünde, 9-10 cm. uzun, 2-5 cm. geniş, kızılsı kahve renginde, karın çizgisinde dar ve uzunca kanat bulunur. Tohumu boldur. Sonbaharda olgunlaşan meyve kış boyunca bitki üzerinde kalır. Nisan-Mayıs ayında açan çiçekleri hermafrodit olup yapraklanmadan önce
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Bonsai Bitkisi , Bonsai çiçeği , Bonsai Ağacı

BONSAi AĞACIBonsai çiçeği daha önceki Çin teriminin penzai telaffuzudur. Bonsai kelimesi, konteynır veya tencere içindeki tüm minyatür ağaçların çatı terimiyle İngilizce olarak sıklıkla kullanılır.

Boşluğun amaçları öncelikle tefekkür izleyici için ve çabanın ve yaratıcılığın çimlendirici için keyifli bir şekilde uygulanmasıdır. Diğer bitki yetiştirme uygulamalarının aksine, bonsai gıda üretimi veya ilaç üretimi için değildir. Bunun yerine, bonsai uygulaması bir kapta büyüyen bir veya daha fazla küçük ağacın uzun vadeli ekimi ve şekillendirilmesine odaklanmaktadır.

Bir bonsai bitkisi , bir kaynak malzeme örneğinden başlayarak oluşturulur. Bu, bonsai gelişimine uygun bir türden bir kesme, fide veya küçük ağaç olabilir. Bonsai ağacı, gerçek branşları üreten ve taç ve kök budama ile saks
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Yanar döner çiçeği ,Yanar döner bitkisi

Yanar döner çiçeği


Bitkiyi tanıyalım

Bitkimiz Papatyagiller familyasından peygamber çiçeği (centaurea) cinsinden bir bitkidir

Centaurea Tchihatcheffii türü, yerel ismiyle yanardöner çiçeği Türkiye’ye özgü bir bitki olup sadece Ankara ili, Gölbaşı batı kıyılarında, 1km² alan içinde yetişmektedir

Step bitkilerinin onları baskılaması sebebiyle özel koruma alanları isteyen, son derece nadir, gösterişli, güzel bir türdür. Tek yıllık otsu bir bitkidir.Çiçekleri, mor, kırmızı ve pembedir. Mayıs ve Haziran aylarında çiçeklenir

Step ekosisteminde ve ekin tarlalarında yayılış gösterir
Yanardöner, yapraklarının ondüleli oluşu, ışığı yansıtma özelliği vb. kendine özgü özellikleri ile diğer centaurealar’dan ayrılır

Yanardöner türü IUCN (Dünya Doğayı Koruma Birliği) kriterlerine göre nesli tehlike altında, Bern Sözleşmesi’ne (Avr
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Sevgililer Günü , Aşıklar Günü

Sevgililer Günü


Sevgililer Günü her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür Kökeni Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır

Bu sebeple bazı toplumlarda Aziz Valentin Günü (İngilizce: St. Valentine's Day) olarak bilinir

Valentine kelimesi, Batı medeniyetlerinde hoşlanılan kişi veya sevgili anlamlarında da kullanılır

Günümüzde bazı toplumlarda sevgililerin birbirine hediyeler aldığı kartlar gönderdiği özel bir gün olarak devam etmektedir

Tahminlere göre 14 Şubat günü tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderilmektedir

Tahminlere göre 4-5 milyar adet kırmızı gül satılmaktad
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Teog, sıkıntı,teok ile çiçek

öğretmenler Günü


2016 öğretmenler günü teok tarihi ile çakışması çiçek sektörünü vurdu
çiçekçiler önceden hazırlık yapmalarından dolayı ürünlerinin büyük bir çoğunu satamadan öğretmenler gününü kapattı bu tür kararlar alınırken lütfen bu sektörde 500000 binden fazla insanın doğrudan veya dolaylı olarak ekmek yediğiniz unutmayalım

Çiçekçilik artık sadece sokak ta bir kaç seyyarın yaptığı satıştan ibaret olmadığını anlamamız gerekiyor

Çiçekçilik ülkemizde 1990 lı yıllarda meslek dalı olarakkabul görerek bu meslek dalının görsel ve güzel sanatlarda eğitime açılmasına karar verilmiştir çiçek çiçekçiler için sadece bir taç yaprağından ibaret olmadığını ve bu taç yaprağının bir ekmek kapısı olduğunu anlayarak yapılan emeğe her şeyden önce saygı duyulması gereklid
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Kış , Son Bahar , ürünleri

Sonbahar mevsim dönümü


Sonbahar mevsim dönümü yaz çiçeklerinin iyiden iyiye bittiği kış çiçeklerinin belirginleştiği zaman dilimine girmiş bulunuyoruz kış çiçeklerimizin kendine özgü yapıları vardır soğuk havalara dayanabilmek için biyolojik değişikler göstererek bu mevsimin avantajlarından faydalanmanın yollarını bulmuşlar.

Bu mevsimde ticari olarak göze batan ürünlerden bazıları kasımpatı , Hercai menekşe , Çuha Gibi bazı örnekler verilebilir her mevsimin ayrı güzellikleri vardır tıpkı insan yaşamında olduğu gibi ben insanları da mevsimlere benzetiyorum ilk baharımız (çocukluğumuz) yazımız (bulu çağımız) Son baharımız (Gençliğimiz ve orta yaşımız) Birde kışımız var (Yaşlılığımız) bunu okurken bazılarımızın içini çektiğini görür gibiyim
ancak unutmayalım her mevsimin güzelliği ren tadı bir başkadır hepsini yaşamak o tatları renkl
[Fazlası]

     Yazan : Cicekpostasi.com

     Kategori :Çiçekçilik Analizi , Dürüst Çiçekçiler

Çiçekçilik Sektörü Analizi


Çiçekçilik sektörünün öncülerinden cicekpostasi.com olarak Türkiye çiçek satışının analizini yapmaya devam ediyoruz.

2016 verilerine göre çiçekçilik sektörü 735.000.000 $ seviyesine ulaşmakta çok büyük bir pasta bu pastadan pay almak için sürekli çalışmak ve dürüst çalışmak bizim ilkelerimizden.

Takdir edersiniz'ki tüm sektörlerde olduğu gibi çiçek Sektörümüzde de sadece dürüst insanlar yok bizler son araştırmalarımıza göre en çok sahtekarlığın yaşandığı satış bölümü elektronik yani (internet) ortamında yapılan alışverişlerde özellikle sorun yaşanıyor.

Öncelikle müşterilerimizin çiçek siparişi oluştururken gördüğü resimlerin aynısı gitmediği ile ilgili şikayetler burada keli gösterip'de körü gönderenleri bir kenara ayırarak şunu hep beraber kabul etmemizi öneririm [Fazlası]

Yılbaşı Hediyeleri


2014 yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalacak. 2015 yılı daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin sizlere. Yaşamınızda güzel yıllar, mutlu yarınlar, gerçek dostluklar hep sizinle olsun.

Yeni yılın size ve tüm sevdiklerinize sağlık, mutluluk, neşe, başarı, bolca para, sevgi ve huzur getirmesini dileriz.

Cicekpostası ailesi olarak herzaman olduğu gibi yeni yılda da sizleri ve sevdiklerinizi en güzel çiçek ve hediyelerle mutlu etmek için daha fazla çaba gösterecektir.YENİ YILDA DA BERABER OLMAK DİLEĞİYLE MUTLU YILLAR İYİ SENELER...2015 Yeni Yıl Mesajları2014 a ELVEDA, 2015şe MERHABA!! Hoş geldin Yeni Yıl...2015 y
[Fazlası]

  1   2  3  4  5  6  7  8 
@cicekpostasi.com tüm hakları saklıdır