Çiçek postası blog
            24
          şubat
          2013     Güzel kokan çiçekler

     Yazan : cicekpostasi.com

     Kategori :güzel çiçek güzel kokan çiçek çiçek kokusu <kokulu çiçek


Çiçekler, çok güzel canlılardır ve estetik açıdan muhteşem görünürler. Çiçek dendiğinde akla birçok farklı çiçek türü gelmektedir. İnsanlar, özellikle güzel kokan çiçekleri çok severler. Güzel kokan çiçeklere örnek olarak gülleri verebiliriz. Güller, en güzel kokan çiçek türleri arasında yer alır. Kendine has kokusu sayesinde hemen fark edilen gül, çeşitli renkleriyle de bilinmektedir. Kırmızı, sarı, beyaz ve pembe gül, en bilindik gül türleri arasında yer alır. En güzel kokan çiçek türlerinden birisi de papatyadır. Papatyalar, yapraklarının güzellikleri ile ve papatya fallarıyla tanınmaktadır. Papatyanın güzel kokusu, birçok üründe kullanılmaktadır. Papatya özlü ürünler, insanlar tarafından sıklıkla tercih edilir. Güzel kokan çiçeklerden bahsederken orkideyi es geçmek olmaz elbette; çünkü orkide yeryüzünün en güzel kokan çiçeklerinden biridir. Sevdiğiniz kişiye orkide alarak onu çok mutlu edebileceğiniz söyleyebiliriz. Bu da sizin için iyi ve faydalı bir bilgi olarak kalabilir. Kiraz çiçeği de en az orkide kadar güzel kokar ve bu yönü ile bilinir. Genelde pembe ve beyaz renklerdedir. Kiraz çiçeğinin farklı kokusu insana huzur verir ve rahatlatır. En güzel kokan çiçeklerden birisi de çan çiçeğidir. Çan çiçeği, çana benzeyen yapısı nedeniyle bu ismi almıştır. Çan çiçeği de diğer güzel kokan çiçekler gibi ününü tüm dünyaya yaymıştır. Güzel kokan çiçekler, genelde farklı kokularından ötürü bu özelliğe tabii tutulurlar. Begonya da bu çiçekler arasında gösterilebilir. Kendine has muhteşem bir kokusu olan begonya, çiçekçilerin de vazgeçilmezleri arasında yer alır. Çiçeklerin hepsi birer sevgi ifadesidir. İnsanlar, birbirlerine olan hislerini zaman zaman çiçeklerle anlatırlar. Bu yönden bakarsak çiçeklerin ne kadar önemli varlıklar olduğunu anlarız. Birbirinden güzel kokan çiçekler, yeryüzüne ayrı bir hava ve enerji katmaktadır.
Kokulu gardenya saksı çiçeği
çiçek
GARDENYA ( Gardenia ) Yaprakları koyu yeşil çok canlı, parlak görünümlü, çiçekleri beyaz renkli ve çok güzel kokulu, katmerli veya yalın katlıdır. Kokulu çiçekleri esans, parfüm yapımında kullanılır. Gelişme döneminde 16-18 oC, kışın ise 12 oC’ye gereksinim gösterir. Yüksek orantılı nem (%75-80) ister. Aydınlık ancak doğrudan yakıcı güneş ışığı olmayan yerlerde iyi gelişir. İlkbahar ve yazın bol miktarda suya gereksinme gösterirler. Yapraklara sık sık su püskürtülmelidir. Kışın serin yerde bulundurulmalı ve toprak nemli tutulmalıdır.Üretilmesi tepe çeliğiyle olur. Parlak yeşil yaprakları mis kokulu beyaz çiçekleriyle gardenya çiçekli ev bitkilerinin en güzelidir. Ancak bir o kadar da nazlıdır. Çok dikkatli bir bakım gerektirir. Boyu 45 cm., çiçekleri tam veya yarım katmerli olabilir ÖZELLİKLERİ: ISI: Çiçek açabilmesi için ısı en az geceleri 15-18, gündüzleri ise 21-23 derece olmalıdır. IŞIK: Bol ışık alan bir yer idealdir. Pencereye yakın konur. Yalnız gün ortasındaki kuvvetli güneşten korumalıdır.
Güzel kokulu leylak
çiçek
Leylak, Zeytingiller familyasından, 20′ye yakın türü bulunan, bahçe ve parkların süslenmesinde çok kullanılan soğuklara oldukça dayanıklı bir ağaççıktır. 3-4 metre boylanabilir.

Avrupa ve Asya’da yetişen salkım biçiminde güzel kokulu çiçekler açan leylak cinsi üyeleri, bahçelerde süs bitkisi olarak yetiştirilirler. Yaprakları parlak yeşil renkte, kenarları düz ve kalp şeklindedir.

Bir yıllık dalları üzerinde bulunan çiçekleri bahçe süslemesinde kullanıldığı gibi kesme çiçekçiliktede kullanılır. Çeşitli malzemelerle yalınkat veya katmerli, beyaz, pembe, kırmızı, açık ve koyu mor, ebruli, krem renginde çiçekler açan pek çok türü elde edilmiştir.
                 Daha önceki yorumlar...
                             Yorum yapmak istermisiniz...
Kullanıcı adı
web site
E-mail
Yorumunuz
Doğrulama
       6726
              Son yazılar
Yılbaşı Hediyeleri ve Yeni Yıl Mesajları
Henüz değerlendirilmedi
Antorium Saksı Çiçeği Bakımı
Henüz değerlendirilmedi
Özel Gün Çiçekleri
Henüz değerlendirilmedi
Reyhan bitkisi ve Faydaları
Henüz değerlendirilmedi
Fesleğen Bitkisi
Henüz değerlendirilmedi
Sütleğen
Henüz değerlendirilmedi
Ramazan düğünleri
Henüz değerlendirilmedi
Ramazan ziyaret çiçeği
Henüz değerlendirilmedi
İstanbulda dolu
Henüz değerlendirilmedi
Karadut meyvesinin mucisesi
Henüz değerlendirilmedi
              Son Yorumlar
çok güzel
çok güzel
halı yıkama
bilgilendirmeniz çok güzel çalışmalarınızın devamını diliyorum
mustafa--17--@hotmail.com
Ne portakal be abi
çiçekçi
bilgilendirme için çok teşekkürler başarılar diliyorum
         Kategoriler

Aşıklar bayramıBabalar günüAnneler günüÖğretmenler günü8 mart kadınlar günüSevgililer günüCicekpostasi.comGüzel kokan çiçeklerTıp bayramıKabotaj bayramıBahar bayramıÇiçek bakımıÇiçeklerin diliEndemik bitkilerYerel çiçeklerimizDoğum gününe çiçek
Guruplarımız